زیاد طول کشیده است؟ صفحه بارگذاری را ببندید.

چند نکته و تریلر بازی موبایل Call of Duty Mobile

call of duty mobile trailer

تنسنت را می‌توان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های بازیسازی برای موبایل دانست. این کمپانی چینی که پیش‌تر بخاطر عرضه موفق پابجی موبایل شناخته می‌شد، تلاش می‌کند با گرفتن حق انتشار نسخه موبایلی فرنچایزهای بزرگ، حسابی از این راه درآمدزایی کند. البته از حق نگذریم، کیفیت ساخت بازی‌های تنسنت آنقدر بالاست که با دیدن نامش به عنوان استودیو سازنده، تا حدودی خیالمان از نتیجه نهایی راحت می‌شود.

پس از پابجی، کال آو دیوتی دیگر فرنچایزی است که به دست تنسنت افتاده. بازی Call of Duty Mobile نیز روزهای آخر بتا بودنش را سپری کرد و در حال حاضر نسخه اصلی این بازی منتشر شده است. 

بازی Call of Duty Mobile در همان هقته ابتدایی انتشار، توانست رکورد دانلود را بزند و بیش از 100 میلیون دانلود را به خود اختصاص دهد. اطلاعات بیشتر

در این مطلب تلاش می‌کنیم تا به بررسی تمام اطلاعات مورد نیاز برای تجربه Call of Duty Mobile بپردازیم.

Call of Duty Mobile فقط دارای حالت آنلاین نیست

کال او دیوتی موبایل

تجربه Call of Duty Mobile تنها محدود به حالت‌های PvP یا بازیکن در مقابل بازیکن می‌شد. البته اکتیویژن در این خصوص اعلام کرده که گرچه برای ساخت بازی با تنسنتی همکاری می‌کند که به عنوان یکی از برترین سازنده‌های عناوین چند نفره موبایلی شناخته می‌شود، اما قرار نیست تمام تمرکز بازی روی بخش آنلاین باشد.

با عرضه به‌‌روزرسانی‌ها، حالت‌های بازی بیشتری مانند بخش آفلاین نیز به بازی اضافه شد تا کاربران بتوانند فارغ از یک رقابت چندنفره، از تجربه کال آو دیوتی موبایل به صورت انفرادی هم لذت ببرند.

کدام حالت‌های بازی‌ در Call of Duty Mobile حاضر خواهند بود؟

کال او دیوتی موبایل

در خصوص مواجهه با بازیکنان دیگر باید گفت که سه گزینه پیش روی شماست. حالت عادی، رنک‌بندی شده و شخصی. این به خود شما برمی‌گردد که می‌خواهید چطور و با چه افرادی بازی را تجربه کنید.

تاکنون پنج حالت Free for All ،Frontline ،Hardpoint ،Domination و Team Deathmatch در بازی مشاهده شده‌اند. بجز حالت Free for All، دیگر حالت‌ها در قالب دو تیم پنج نفره پیش می‌روند. در حالت Free for All نیز هشت بازیکن به صورت آزادانه و برای کسب امتیاز بیشتر از طریق کشتن یکدیگر، با هم رقابت می‌کنند.

البته در کنار حالت‌های بالا، بتل رویال را نیز اضافه کنید که از زمان عرضه به عنوان یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های کال آو دیوتی موبایل حضور داشته. این بخش برای افرادی که پیش‌تر بخش بلک‌آوت در بلک آپس ۴ را تجربه کرده بودند آشنا به نظر خواهد رسید.

بخش بتل‌ رویال Call of Duty Mobile چگونه است؟

کال او دیوتی موبایل

گرچه شباهت‌های زیادی بین بتل‌رویالی که در Call of Duty Mobile تجربه می‌کنیم با بلک‌آوت وجود دارد، اما نکته اصلی اینجاست که تنسنت تلاش کرده تجربه بتل‌رویال بازی با تمام نسخه‌های پیشین و بازی‌های مشابه متفاوت باشد.

هر بازی با ۱۰۰ بازیکن شروع می‌شود. می‌توانید تنهایی، دو نفره یا چهار نفره بازی را شروع کنید. مانند بلک‌آوت از آسمان به پایین می‌پرید، خود را با استفاده از تجهیزاتی که در محیط وجود دارند آماده می‌کنید تا در نهایت برای تبدیل شدن به آخرین بازمانده، با دیگر بازیکنان بجنگید. اگر عضو تیم باشید، می‌توانید هم‌تیمی زخمی‌تان را مداوا کنید تا دوباره به جریان بازی برگردد.

پیش از شروع هر مسابقه می‌توانید از بین کلاس‌های موجود که شامل Defender ،Mechanic ،Scout ،Clown ،Medic و نینجا می‌شوند یکی را انتخاب کنید. هرکدام از کلاس‌ها خصوصیات خاص خود را دارند و نحوه پیشروی در بازی با آن‌ها متفاوت است. همچنین وسایل نقلیه‌ای مانند ATV، هلیکوپتر، SUV و قایق نظامی در بازی حضور خواهند داشت تا بتوانید برای جابجا شدن در محیط، از آن‌ها استفاده کنید.

شاید بزرگ‌ترین تفاوت درخصوص بخش بتل‌رویال این باشد که شما علاوه بر حالت پیش‌فرض اول‌شخص، می‌توانید به صورت سوم‌شخص نیز تجربه‌اش کنید. البته انتخاب این حالت می‌بایست پیش از شروع بازی صورت گیرد تا بدین ترتیب تمام بازیکن‌ها با شرایطی یکسان به مقابله با یکدیگر بروند.

چه نقشه‌هایی در Call of Duty Mobile حضور دارند؟

کال او دیوتی موبایل

کال آو دیوتی موبایل قرار نیست یک عنوان مستقل باشد و بالعکس کاملاً به ریشه‌های این فرنچایز پایبند است. به همین خاطر، ممکن است حین تجربه آن با نقشه‌هایی مواجه شوید که پیش‌تر به رقابت‌ در آن‌ها پرداخته بوده‌اید.

از این بین می‌توان به Nuketown از بلک آپس، Crash از سری Modern Warfare و Hijack از بلک آپس ۲ اشاره کرد که از ابتدا در بازی حضور خواهند داشت. به نظر می‌رسد در کنفرانس خبری اکتیویژن، شاهد معرفی نقشه‌های جدیدتری نیز برای بازی خواهیم بود و همچنین با انتشار به‌روزرسانی‌های بیشتر، نقشه‌های دیگری نیز به بازی اضافه می‌شود.

از میان نقشه‌هایی که تاکنون ثابت شده به بازی اضافه می‌شوند می‌توان به Crossfire و Killhouse از مدرن وارفر، Firing Range از بلک آپس ۴ و Standoff از بلک آپس ۲ اشاره کرد.

به عنوان شخصیت‌های متنوعی می‌توانید بازی کنید

کال او دیوتی موبایل

علاوه بر کلاس‌های نامبرده که مخصوص بازی کردن در بخش بتل‌رویال هستند، شخصیت‌های دیگری از این فرنچایز در کال آو دیوتی موبایل حضور دارند. حتی به نظر می‌رسد امکانات شخصی‌سازی برای ایجاد تغییر در تجهیزات مانند نوع لباس یا کوله‌پشتی نیز وجود دارد.

اکتیویژن حضور الکس و دیوید مِیسِن از سری Black Ops را در بازی تایید کرده. همچنین از دیگر شخصیت‌های قابل انتخاب بازی می‌توان به سوپ مک‌تیویش، سایمون گوست و کاپیتان جان پرایس اشاره کرد. به همین ترتیب برخی از شخصیت‌های Call of Duty: Ghosts نیز در بازی حضور خواهند داشت.

برخی از آیتم‌ها با کسب Xp در اختیارتان قرار می‌گیرند

کال او دیوتی موبایل

در راستای پایبند بودن به مکانیزم‌ قسمت‌های پیشین بازی، در Call of Duty Mobile نیز شاهد وجود Scorestreaks یا آیتم‌هایی که به واسطه پیشروی و کسب Xp آزاد می‌شوند، هستیم. پیش از آنکه وارد یک مسابقه شوید، سه آیتم تزئینی می‌توانید به شخصیت‌تان اضافه کنید و به نوعی، او را شخصی‌سازی کنید.

تاکنون آیتم‌هایی مانند خودروی شناسایی، UAV، پهپاد، کمک هوایی، بمباران موشکی، اسلحه خودکار، هلیکوپتر و VTOL در این دسته‌ مشاهده شده‌اند و قرار است در آینده با تعداد بیشتری از آن‌ها آشنا شویم. پیش از آنکه وارد مسابقه شوید، با منویی مواجه می‌شوید که به شما اجازه می‌دهد سلاح‌ها و آیتم‌های شخصیت‌تان را انتخاب کنید.

قابلیت شخصی‌سازی تنها منحصر به شخصیت‌های بازی نیست و سلاح‌ها نیز به وسیله پوسته یا آیتم‌های تزئینی دیگری که به دست می‌آورید تغییر می‌کنند. علاوه بر یک سلاح اصلی، جواز حمل کردن سلاح فرعی و یک نوع نارنجک را هم در اختیار دارید. همچنین برخی سلاح‌های خاص نیز در کال آو دیوتی موبایل حضور دارند که در انحصار کلاس متفاوت شخصیت‌ها خواهند بود.

به دست آوردن Perk نیز یکی دیگر از بخش‌های بازی است. هرکدام از این Perkها قابلیتی ویژه به شخصیتتان اضافه می‌کنند. مثلا یکی سرعت بهبود شما را افزایش می‌دهد، یکی میزان آسیب رسانی مواد منفرجه‌تان را و… . درخصوص Perkها نیز این اجازه را دارید تا سه عدد از آن‌ها را به شخصیتتان اضافه کنید.

برای کنترل بازی دو حالت مختلف در نظر گرفته شده

کال او دیوتی موبایل

گرچه تصور تجربه یک بازی او‌ل‌شخص طی سال‌های گذشته و با انتشار بازی‌های متنوع در این سبک برای موبایل ساده‌تر شده، اما همچنان ارائه یک سیستم کنترل بی‌نقص چالشی بزرگ محسوب می‌شود. تنسنت که به عنوان استاد این کار شناخته می‌شود، برای تجربه ساده‌تر Call of Duty Mobile دو نوع حالت کنترل درنظر گرفته.

حالت Simple Mode یا ساده، به نوعی متفاوت از تجربه نسخه کنسولی بازی است. شما دکمه‌ای برای شلیک ندارید و زمانی که هدفتان در محدوده حضور دشمن قرار گیرد، اتوماتیک شروع به شلیک می‌کند. شاید این نوع شلیک ساده‌تر به نظر برسد، اما به شدت از مقدار دقت تیراندازی‌هایتان می‌کاهد. اما خارج از بحث دقت، این نوع کنترل برای تلفن‌های هوشمند و به صورت کلی صفحه‌های لمسی فوق‌العاده است.

حالت Advanced Mode یا حرفه‌ای، شبیه تجربه نسخه کنسولی است. در این حالت چینش دکمه‌ها به گونه‌ای صورت گرفته که کاربران بتوانند از حداثر فضا استفاده کنند و دکمه‌هایی که کم‌ اهمیت‌ترند، فضای کمی اشغال می‌کنند. البته به نظر می‌رسد برای هر دو حالت، امکان شخصی‌سازی هم وجود دارد تا بتوانید برحسب سلیقه و نیاز، آن‌ها را تغییر دهید.

به نقل از: Vigiato

تریلر بازی موبایل Call of Duty Mobile

اشتراک گذاری
دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. Nimaloo گفت:

    khyli khube……hatman bazi konid
    vaghean game playe jazabi dare…albate hamechizesh shabihe Pubg dorost shode vali in ham hajmesh kamtare ham graphicesh bishtare
    inam begam ke kheyli charge batrio masraf mikoneha

برگشت به بالا